8x8 Seamless Layflat Photo Book
Whether it be a wedding guest book, a way to display your art, or any other project you can think of, our 8x8 Seamless Layflat Photo Books are perfect for the job.

Custom Photo Book Bulk Order Pricing
Page Count:
Quantity:
Total:
$44.99
All 8"x8" Photo Book Specifications
8"x8" Layflat Hardcover with Seamless Premium 450 Photo Paper

| Printed Dimensions | 8"x8" |
|---|---|
| Printing Orientation | Square |
| Binding | Layflat Hardcover |
| Paper Type | Seamless Premium 450 Photo Paper |
| PDF Upload Dimensions Inches | 8.25"x8.25" |
| PDF Upload Dimensions Pixels | 2475px by 2475px |
| Interior Printing Color | Color |
| Page Min | 4 |
| Page Max | 100 |
| Base Binding Price | $23.99 |
| Price Per Page | $1.05 |
| Production Time | Up to 5 Business Days |
| Starting Price | $44.99 |
Design a compact yet premium 8"x8" Layflat Hardcover Photo Book with thick seamless pages. The sturdy page construction enhances durability while allowing uninterrupted spreads. Perfect for albums meant to be handled often. The Imagewrap hardcover adds a clean, personalized finish.
16"x8" Layflat Hardcover with Seamless Premium 240 Photo Paper

| Printed Dimensions | 16"x8" |
|---|---|
| Printing Orientation | Square |
| Binding | Layflat Hardcover |
| Paper Type | Seamless Premium 240 Photo Paper |
| PDF Upload Dimensions Inches | 16.25"x8.25" |
| PDF Upload Dimensions Pixels | 4875px by 2475px |
| Interior Printing Color | Color |
| Page Min | 4 |
| Page Max | 100 |
| Base Binding Price | $14.99 |
| Price Per Page | $0.60 |
| Production Time | Up to 5 Business Days |
| Starting Price | $26.99 |
Build an 8"x8" Layflat Hardcover Photo Book with lightweight seamless pages that still feel substantial. The 240gsm paper offers durability without the rigidity of thicker stock. Perfect for casual albums or gifts. The Imagewrap hardcover allows for full personalization.
